NZOZ Visiodental

O nas | Cennik | FAQ

O nas

Gwarantujemy opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie, dzięki zastosowaniu precyzyjnego i przemyślanego planowania leczenia podpartego doświadczeniem i wiedzą. Stosujemy najnowocześniejsze techniki i urządzenia. Centrum implantologiczne VISIODENTAL oferuje usługi związane z higieną jamy ustnej, protetyką, implantami. Wykonujemy także bezbolesne wybielanie zębów. Zapraszam do bezpośredniego spotkania ze mną w gabinecie, na przeglądzie zębów, bądź konsultacji dotyczącej braków zębowych. Leczenie przy użyciu implantów to główny kierunek mojej działalności stomatologicznej. Od 1997 roku uczestniczę w kursach związanych głównie z tą gałęzią stomatologii, poszerzając swoje umiejętności i wiedzę. 

Dlaczego warto do nas przyjść:

1. Stosujemy najnowocześniejsze techniki i materiały stomatologiczne. Przy planowaniu i przeprowadzaniu leczenia korzystamy z tomografii, skanowania zębów itp..

2. Zabiegi przeprowadzamy szybko, precyzyjnie i bezboleśnie. Dokładne planowanie, analiza i zastosowanie odpowiedniej procedury postepowania skraca leczenie i czyni go całkowicie przewidywalnym.

3. Cenimy Twój czas. Staramy się aby nikt nie czekał na swoją wizytę. Kolejne spotkania następują tak szybko jak to możliwe ze względu na proces leczenia.

4. Stosujemy rozwiązania które umożliwiają odbudowę zębów na 1 wizycie. 

5. Mamy dobrą kawę (:

Zapraszam lekarz stomatolog Krzysztof Moroz

Cennik

Klikając w przycisk poniżej zapoznają się Państwo z naszym cennikiem.

O co najczęściej pytają pacjenci stomatologiczni?

Mam zęby polakierowane lakierem z fluorem- czy mogę pić?

Producent preparatu zaleca niejedzenie i niepicie przez 45 minut po zabiegu.

Czy mogę jeść po wykonaniu wypełnienia?

Jeżeli było wykonywane znieczulenie, trzeba poczekać do momentu, kiedy przestanie działać oraz ustąpi wrażenie zdrętwienia.

Co mam robić po ekstrakcji zęba?

Tamponiki należy wypluć po 30 minutach od końca zabiegu. Nie można jeść przez 2 godziny. Pić można chłodne napoje po 1 godzinie. W dniu zabiegu nie należy palić. Zęby po posiłku powinno się dokładnie umyć, ale jamy ustnej nie należy mocno płukać. Po 24 godzinach należy bardzo dokładnie zęby myć i płukać. Utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej sprzyja lepszemu gojeniu.

Bardzo spuchłem po usunięciu ósemki- co robić?

Zalecam spokój i zastosowanie się do wskazań lekarza. Usuwanie dolnych zatrzymanych zębów mądrości jest zabiegiem wiążącym się z usunięciem kości uniemożliwiającej wyjęcie ósemki. Obrzęk najczęściej spowodowany jest nadmiernym krwawieniem po zabiegu. Standardowa dawka antybiotyku powinna zabezpieczać przed zropieniem. Rana goi się około 7 dni i w tym czasie można odczuwać dyskomfort pozabiegowy. Jeżeli jednak obrzęk będzie się nasilał i wzrastał należy udać się do gabinetu stomatologicznego.

Czy usuwanie zatrzymanej ? ósemki? boli?

Nie, zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent odczuwa wyłącznie wykonywanie zabiegu, bólu nie czuje.

Jak długo trwa usuwanie zatrzymanej dolnej ósemki?

Zwykle zbieg trwa 45 do 60 minut od momentu podania znieczulenia.

Ile trwa leczenie kanałowe zęba i czy boli?

Leczenie przeprowadzam w znieczuleniu miejscowym. W 90% przypadków jest bezbolesne. Leczenie trwa maksymalnie dwie wizyty.

Brak mi zęba z przodu, złamał się, co można zrobić?

Rozwiązań jest kilka. Jeżeli korzeń zęba jest w dobrym stanie i można go wykorzystać, to zwykle wykonuję wkład koronowo-korzeniowy i koronę. W przypadku, kiedy uszkodzony jest korzeń, zalecam natychmiastową implantację. W obu przypadkach wykonuję korony tymczasowe

Lekarz ortodonta skierował moje dziecko na podcięcie wędzidła wargi górnej. Czy warto wykonać ten zabieg?

Podcięcie wędzidła jest bardzo prostym zabiegiem. Wykonuję go przy użyciu noża elektrycznego. Zabieg trwa 10-15 minut od momentu podania znieczulenia. Jest całkowicie bezpieczny i bezkrwawy.

Dlaczego leczenie kanałowe zęba tyle kosztuje?

Leczenie endodontyczne zęba jest procedurą specjalistyczną. Sprzęt, umiejętności i narzędzia są niezbędne do prawidłowego przeprowadzania leczenia. Kanały zęba opracowuję narzędziami nikogo-tytanowymi, które używam tylko raz, wypełniam je metodą termicznej kondensacji gutaperki. Taka procedura daje mi i pacjentowi 98% pewności co do skuteczności leczenia. Leczenie trwa zwykle jedną lub dwie wizyty. Zdjęcia rtg zębowe i znieczulenia wliczone są w cenę całości leczenia.

Jestem w ciąży, mam zęby do leczenia. Czy mogę być znieczulona? Czy to nie szkodzi dziecku?

Prawidłowa ciąża jest stanem fizjologicznym. Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby zastosować znieczulenie miejscowe. W mojej opinii jest to nawet wskazane, ponieważ pacjentka w trakcie zabiegu jest spokojniejsza, co wpływa korzystnie na płód ? dziecko odczuwa stan matki. Znieczulenie działa miejscowo i podaje się go niewiele. Jest bezpieczne dla dziecka.

Czy czyszczenie zębów osłabia je i przez to się ruszają?

Profesjonalne oczyszczanie zębów polega o usunięciu kamienia i płytki bakteryjnej z powierzchni zębów. Zabieg wykonuje się w trzech etapach. Po pierwsze ultradzwiękami usuwam kamień nazębny, następnie specjalną szczotką poleruję zęby. Na zakończenie zęby oczyszczam systemem air flow. Zabieg ten wzmacnia zęby, ponieważ to nagromadzony kamień nazębny uszkadza włókna ozębnowe łączące ząb z zębodołem.

Czy zgrzytanie zębami w nocy u dorosłej osoby jest normalne?

Nie, zaciskanie i zgrzytanie zębami u dzieci do około 13-14 roku życia jest fizjologią. Powoduje ścieranie zębów mlecznych. Zgrzytanie zębami u dorosłych niestety jest niekorzystne dla całego aparatu stomatognatycznego. Może mieć wiele przyczyn. Jedną z nich jest bruksizm, czyli nawykowe zaciskanie zębów.
Stres jest również jedną z przyczyn zaciskania zębów ? tzw choroba dyrektorów. Najczęstsze dolegliwości, które pojawiają się u pacjentów zgrzytających i zaciskających zęby to: bóle głowy wynikające z napięcia mięśni, nadwrażliwość szyjek zębowych, obrzęk twarzy pojawiający się po nocy bez przyczyny, pękające zęby i wypełnienia, trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym, ból stawu skroniowo-żuchwowego i wiele innych.

Zrobiła mi się opryszczka tzw. zimno na wardze, czy mogę iść do gabinetu na wizytę?

Wirus opryszczki jest zaraźliwy w fazie pęcherzyków. W tym okresie nie należy leczyć zębów. Gdy pojawi się strup można leczyć zęby, ale lepiej poczekać do całkowitego wygojenia.

Mam ciemną plamkę na zębie- czy muszę to leczyć?

Plamka próchnicowa może mieć kolor ciemny zwykle brązowy. Nie zawsze jest potrzeba jej usunięcia. Najlepiej umówić się na wizytę i sprawdzić. Jeżeli pacjent dba prawidłowo o zęby, są one dobrze zmineralizowane czyli odporne na próchnicę zwykle nie trzeba tej plamki usuwać, a trzeba ją zabezpieczyć i obserwować. Wiek pacjenta też ma znaczenie. Procesy próchnicowe są dużo bardziej agresywne w młodym wieku. Ciemne plamki na zębach u osób dorosłych usuwa się ze względów kosmetycznych.

Spuchło mi dziąsło przy dolnej ósemce i bardzo boli, a ja wyjeżdżam- co robić?

Należy bardzo dokładnie umyć szczoteczką do zębów bolącą okolicę, o ile jest to wykonalne. Jamę ustną należy bezwzględnie płukać roztworem np. wody utlenionej (w proporcji półkubeczka 3% wody utlenionej i pól zwykłej wody), należy kupić w aptece płukankę zawierającą chlorcheksydynę np. Eludril, Corsodyl. Można kupić żel z chlorcheksydyną np. Elugel i nanosić go na miejsce chorobowo zmienione. Oczyszczanie i płukankę zębów należy przeprowadzać bardzo dokładnie, sumiennie i bezwzględnie po każdym posiłku. Zwykle taka procedura pomaga w 80% przypadkach. Jeżeli dolegliwości nie zaczną odczuwalnie ustępować w ciągu 24 h, należy zgłosić się do lekarza stomatologa.

Czy zabieg wszczepienia implantu zębowego boli? Kiedy będę miał swój nowy ząb?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Procedura implantacji jest odczuwalna, ale bezbolesna. Rana goi się od 7 do 14 dni. W tym czasie można odczuwać dyskomfort w jamie ustnej. Jeżeli warunki kostne są dobre, to można wykonać tymczasowe uzupełnienie braku zęba po zabiegu lub w ciągu 7 dni. Czas wykonania korony lub mostu zależy od typu uzupełnienia. Dokładny opis procedur znajduje się w dziale poświęconym implantom.

Uśmiech o którym zawsze marzyłeś.

Skuteczne leczenie przezroczystymi nakładkami zaprojektowane tak, żeby dopasować się do Twojego sposobu życia.

Skontaktuj Się Z Nami

Godziny otwarcia

Pon-Wt 9.00-17.00

Śr-Pt 9.00-20.00

Gabinet

AL. NMP 32
42-202 Częstochowa