NZOZ Visiodental

Implanty Zębowe

MIS CONCEPT/MGUID | CGF | Implantoprotetyka | Zabiegi dodatkowe

MIS CONCEPT/MGUID

Jeden z najnowocześniejszych i rewolucyjnych protokołów leczenia implantologicznego. Zabieg umieszczenia implantów tą metodą zapewnia nowy, piękny uśmiech w ciągu kilku godzin. Dzięki tej nowoczesnej, w pełni cyfrowej procedurze podczas jednego zabiegu może zostać usunięty złamany lub uszkodzony ząb a w jego miejsce wprowadzony nowoczesny szybko zrastający się implant C1 B+ Surface. Implanty wprowadzane są przez specjalnie zaprojektowany szablon chirurgiczny. Dzięki temu rozwiązaniu zabieg trwa krótko, a pozycja implantów jest dokładnie przemyślana i dostosowana do rozwiązania protetycznego. Specjalna budowa implantu i zastosowanie szablonu umożliwia przykręcenie mostu lub korony tymczasowej na tej samej wizycie. Pacjent opuszcza gabinet z nowymi zębami. Dzięki temu uzyskuje natychmiastową odbudowę i funkcje które pełnią naturalne zęby Nowe uzupełnienie protetyczne- np. most charakteryzuje się doskonałym kształtem i idealnym przyleganiem do wyrostka zębowego. Mosty i korony wykonywane są przy użyciu drukarek 3D.

PRZEBIEG LECZENIA:

Wizyta 1

KONSULTACJA

 • Zapoznanie się z oczekiwaniami pacjenta
 • Wstępną ocena warunków w jamie ustnej
 • Wykonanie RTG TOMOGRAFIA
 • Wykonanie skanu wewnątrzustnego
 • Wykonanie planu leczenia i przedstawienie wstępnego kosztorysu.
 • Wykonanie szablonu chirurgicznego i uzupełnień tymczasowych /mosty, korony/

Wizyta 2

ZABIEG

 • Usuniecie zniszczonych, rozchwianych, uszkodzonych zębów
 • Wprowadzenie implantów przy użyciu szablonu chirurgicznego MGUID
 • Osadzenie uzupełnienia tymczasowego ? natychmiastowe przywrócenie funkcji naturalnych zębów, ochrona i kształtowanie tkanek miękkich ? dziąseł

Wizyta 3

<

CYRKONOWE UZUPEŁNIENIA OSTATECZNE

 • Pobranie wycisku
 • Miara, akceptacja nowego uśmiechu
 • Oddanie uzupełnia protetycznego

CGF czyli skoncentrowane czynniki wzrostu z komórkami macierzystymi

W trakcie zabiegów chirurgicznych zalecam stosowanie CGF . Preparat ten pozyskujemy z krwi żylnej pacjenta. Uzyskane w ten sposób naturalne skoncentrowane czynniki wzrostu przyspieszają gojenie i powodują, że proces ten jest prawie bezbolesny.

Przed zabiegiem chirurgicznym pobierana jest krew. Próbka z krwią umieszczana jest w wirówce MEDIFUGE – SILFRADENT. Jest to zaawansowane technicznie urządzenie, które dzięki zaawansowanym i opatentowanym algorytmom wirowania pozyskuje CGF z komórkami macierzystymi CD 34+. Proces ten umożliwia wykonanie naturalnych biozgodnych preparatów do odbudowy tkanki kostnej i szybszej regeneracji tkanek miękkich. (stickybone, membrana).

CDF z CD34+ umożliwia: szybsze i prawie bezobjawowe gojenie ? brak tzw. ?suchego zębodołu? po usunięciu zęba, oraz lepszą a przede wszystkim szybszą osteointegrację czyli zrastanie się implantu z tkanką kostna.

Odbudowa pojedynczego zęba

Ubytek jednego zęba najlepiej uzupełnić koroną opartą na implancie. Szczególnie jest to korzystne w sytuacji, w której zęby sąsiadujące z ubytkiem są zdrowe. Implant daje nam możliwość uniknięcia szlifowania zębów. Zęby trzonowe nie regenerują się. Każda ingerencja w tkanki twarde zęba jest nieodwracalna. Filozofią moją jest oszczędzanie zębów własnych tam, gdzie to możliwe. Zalecam wykonanie korony na implancie.

Kolejną zaletą implantu jest stymulowanie kości, w którą jest on wkręcony. Dzięki niemu wyrostek zębodołowy nie zanika, jak ma to miejsce pod przęsłem mostu. Koszt wykonania dobrego mostu równy jest koronie opartej na implancie.

Implantoprotetyka

Całkowitą rekonstrukcję uzębienia możemy wykonać na kilka sposobów:

 1. Wykonując most na 4 lub 6 Implantach.
 2. Wykonując protezy ruchome na 2 lub 4 implantach.
 3. Wykonując protezy ruchome na belce doldera

Zabiegi dodatkowe

W celu uzyskania odpowiednich warunków kostnych gwarantujących sukces odbudowy uzębienia przy użyciu implantów  stosujemy:

1.

Podniesienie zatoki metodą otwartą. Jest to prosta, mało inwazyjna metoda polegająca na wprowadzeniu materiału kostnego do zatoki szczękowej przez wywiercone miejsce pod implant.

2.

Podniesienie zatoki metodą zamkniętą. Jest to technika umożliwiająca podniesienie zatoki szczękowej kiedy warunki anatomiczne nie pozwalają na tzw. metodę zamkniętą. W trakcie podnoszenia zatoki tą metodą otwartą stosujemy tzw. STICKYBONE. Jest to preparat uzyskany z krwi żylnej pacjenta zmieszany z preparatem kostnym.

3.

Rozszczepienie wyrostka zębodołowego. Jest to technika chirurgiczna polegająca na poszerzeniu wyrostka zębodołowego na szerokość przy użyciu ultradźwięków i specjalnych poszerzaczy.

IMPLANT C1 Jego zaawansowana konstrukcja powoduje zachowanie tkanki kostnej i wzrost tkanek miękkich. Utrata kości wokół implantu została zminimalizowana, poprzez zmniejszenie urazu mechanicznego i nacisku w kości korowej po obciążeniu implantu.

B+SURFACE  jest to monocząsteczkowa warstwa multifosfonianów, która jest trwale związana z powierzchnią implantu przez co implant postrzegany jest przez ciało jako element kościopodobny.

Maksymalna dokładność Każde opakowanie C1 jest dostarczane z własnym sterylnym, jednorazowym wiertłem końcowym, które jest odpowiednie dla wszystkich rodzajów kości, zwiększając potencjał bardziej precyzyjnego dopasowania.

Wysoka stabilność początkowa C1 został zaprojektowany z myślą o wysokiej stabilności pierwotnej i oferuje ostateczny wybór dla szerokiej gamy przypadków klinicznych i protokołów implantacji. Uzyskuje się to dzięki stożkowej geometrii implantu naśladującej kształt korzenia, oraz konstrukcja z podwójnym gwintem. C1 zwiększa BIC (Bone to Implant Contact).

Estetyka Szeroka gama stożkowych elementów protetycznych MIS zapewnia bezkompromisową dokładność i estetykę tkanek miękkich; złoty odcień wspierający wysokie wyniki estetyczne.

Sukces kliniczny Mikroporowatość powierzchni i mikromorfologia wszystkich implantów MIS jest wynikiem piaskowania i trawienia kwasem. Ta uznana przez MIS technologia powierzchniowa dała milionom pacjentów doskonałe wyniki osteointegracji i zapewniła długotrwały sukces kliniczny.

Uśmiech o którym zawsze marzyłeś.

Skuteczne leczenie przezroczystymi nakładkami zaprojektowane tak, żeby dopasować się do Twojego sposobu życia.

Skontaktuj Się Z Nami

Godziny otwarcia

Pon-Wt 9.00-17.00

Śr-Pt 9.00-20.00

Gabinet

AL. NMP 32
42-202 Częstochowa