NZOZ Visiodental

Wybielanie zębów u dentysty – wszystko co musisz wiedzieć

Piękny uśmiech to marzenie niejednej osoby. Widzimy go we wszystkich reklamach, filmach i na plakatach, ale często nie we własnym odbiciu w lustrze. Przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne, choroby, przyjmowane leki, nikotyna i produkty bogate w chomogeny, czyli substancje barwiące, np. buraki. Jednak śnieżnobiały uśmiech nie musi pozostawać jedynie w strefie marzeń, ponieważ obecnie istnieje wiele metod wybielania zębów – zarówno domowych, jak i tych u dentysty.

Od czego zacząć?

Wybielanie zębów u dentysty to nie tylko samo zarezerwowanie wizyty. Przed wykonaniem zabiegu należy odbyć konsultację, podczas której lekarz oceni, jaka metoda sprawdzi się w przypadku danego pacjenta najlepiej i czy nie ma żadnych przeciwwskazań, np.: próchnicy czy stanu zapalnego dziąseł. Zaleci też wykonanie obowiązkowego scalingu i piaskowania. Jest to krok konieczny, ponieważ kamień i osad nie pozwalają na dokładnie rozjaśnienie płytki.

Jakie są metody?

Istnieje wiele sposobów na wybielenie zębów w gabinecie. Polegają one, w dużym uproszczeniu, na zabezpieczeniu przez dentystę dziąseł żelem ochronnym, dzięki czemu pacjent nie powinien odczuwać dyskomfortu podczas zabiegu. Następnym krokiem jest dokładne nałożenie preparatu z nadtlenku wodoru i naświetlenie go laserem diodowym, lampą halogenową lub LED w jednej albo kilku seriach.

Beyond

Dzięki specjalnej lampie, usuwane są nie tylko przebarwienia powierzchowne, ale i te głębokie. Światło przenika do aż zębiny, pozostając przy tym neutralnym dla szkliwa. Pozwala na wybielenie zębów od 5 do 14 odcieni w skali VITA. Zabieg odbywa się w trzech seriach podczas jednej wizyty u dentysty. Może trwać od 45 minut do 1,5 godziny.

PrevDent

Ta metoda połączona jest z reminalizacją szkliwa. Poleca się ją osobom z bardzo wrażliwym szkliwem, ponieważ w preparacie znajduje się również nano-Hydroksyapatyt, który wykazuje silne działanie odbudowujące i wzmacniające. Zabieg trwa dość długo ? od 1 do nawet 3 godzin i pozwala na rozjaśnienie koloru o co najmniej 8 punktów w skali VITA.

Zoom!

To najmniej trwała metoda wybielania zębów u dentysty. Pozwala w 45-60 minut rozjaśnić kolor o nawet 10 odcieni w skali VITA. Jest to możliwe dzięki dodatkowi tlenku żelaza, który jest fotoaktywatorem nadtlenku wodoru. Rezultaty utrzymują się od 8 do maksymalnie 16 miesięcy.

Jak dbać o efekty?

Należy pamiętać, że trwałość efektów wybielania jest kwestią indywidualną i zależną od przyzwyczajeń pacjenta, tj. diety, nałogów, higieny oraz stosowania się (bądź nie) do zaleceń dentysty. Kolor zębów utrwala się do 2 tygodni, dlatego zaleca się stosowanie przez ten czas białej diety. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości pastę, która pomoże w utrzymaniu koloru płytki.

Uśmiech o którym zawsze marzyłeś.

Skuteczne leczenie przezroczystymi nakładkami zaprojektowane tak, żeby dopasować się do Twojego sposobu życia.

Skontaktuj Się Z Nami

Godziny otwarcia

Pon-Wt 9.00-17.00

Śr-Pt 9.00-20.00

Gabinet

AL. NMP 32
42-202 Częstochowa